28.04.2023
Житомирська політехніка – переможець конкурсу проєктів Еразмус+/Розвиток потенціалу вищої освіти

За результатами конкурсу в рамках програми Європейського Союзу Еразмус+: Розвиток потенціалу вищої освіти Державний університет «Житомирська політехніка» здобув черговий проєкт.

Впродовж 2022-2025 років у Житомирській політехніці триватиме реалізація проекту ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND-2-101082621 «Магістерська програма з еко-гірництва та інноваційного менеджменту корисних копалин».

Даним проєктом передбачено модернізацію діючих в ЗВО країн-партнерів учасників проєкту освітніх програм рівня «Магістр» за спеціальностями гірничого профілю шляхом впровадження навчальних модулів з акцентом на вивчення передових технологій в видобувній індустрії, а також в галузі охорони довкілля та управління гірничими підприємствами. Проєктом передбачено також розробку відповідних методичних матеріалів, облаштування спеціалізованої навчально-лабораторної аудиторії, стажування студентів/аспірантів і викладачів.

Відмінними особливостями даного проєкту є те, що це перший Еразмус проект даної категорії в Україні, який орієнтований на гірничі спеціальності, а також перший проєкт у Житомирській політехніці, в якому грантоотримувачем і координатором виступає наш університет.

Бюджет проєкту: 719 915 євро.

Учасники проєкту:

Україна:

• Державний університет «Житомирська політехніка»;
  • Національний університет «Дніпровська політехніка»;
  • Донецький національний технічний університет;
  • Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України;
  • ТОВ «УКРСТОУН»;
  • ГО «Всеукраїнська екологічна ліга»;
  • ГО «Асоціація управління відходами».

ЄС і ОЕСР:

• Технічний університет «Гірнича академія» м. Фрайберг (Німеччина);
  • Університет м. Хаєн (Іспанія);
  • Університет Думлупинар м. Кютаг’я (Туреччина).

Казахстан:

• Казахський національний дослідницький технічний університет ім. К.І. Сатпаева;
  • Карагандинський державний технічний університет ім. Абилкаса Сагінова;
  • Міністерство екології, геології та природних ресурсів Республіки Казахстан;
  • АТ «АрселорМиттал Теміртау»;
  • Національна палата підприємців Республіки Казахстан;
  • Об’єднання юридичних осіб «Республіканська асоціація гірничо-видобувних і гірничо-металургійних підприємств».

Узбекистан:

• Ташкентський державний технічний університет ім. Абу Рейхана Біруні;
  • Навоїйський державний гірничий інститут;
  • Державний комітет Республіки Узбекистан з екології та охорони навколишнього середовища;
  • АТ «Навоїйський гірничо-металургійний комбінат»;
  • ДП «Навої Уран»;